Orion Blue
Loading...
No data available
| Category | Placing |
|---|---|
Competitor Details
| Yacht Name | Orion Blue |
|---|---|
| Sail Number | 6754 |
| Owner | Steve Cappell & Nigel Curtis |
| Skipper | Steve Cappell & Nigel Curtis |
| Crew | H Burns, M Roberts, B Sim, C Smith |
| State | NSW |
| Club | RPAYC |
| Type | Elan 37 |
| LOA | 11.16m |
| Beam | 3.65m |
| Draft | 2.05m |
| Designer | R Humphries |
| Builder | Elan Yachts |